Description
KFD products are UL/ CE / FCC / RoHS certified, Warranty: 30 Days Free Exchange /36 Months Warranty; Input:100-240V 50-60Hz, Output:12V 5A for Wahoo WF123 WFBKTR4 Fitness Trainer Bike Power Cord Charger , Power Adapter Power Cord has OVP, OCP, SCP Protection (OVP: Over Voltage output Protection. OCP: Over Current output Protection. SCP: Short Circuit output Protection). Replacement Wahoo Charger 12V Compatible with Wahoo Model WF123 Part # WFBKTR4 Fitness KICKR Core Smart Trainer Bike Cycling Indoor Ride Training KickrCore +12V DC12V 12.0V 12 Volt 12 Volts 12VDC 12 V 12 VDC Power Supply Cord Cable PS Battery Charger Mains PSU Replacement Wahoo Power cord compatible with Wahoo WFBKTR4 WF123 Fitness for KICKR Core Cycling Indoor Ride Training ;For Wahoo KickrCore Smart Trainer Bike:SUN1200500 SUN-1200500 Compatible with: Wahoo Model SUN-1200500 SUN1200500 Fitness Shenzhen SOY Technology Co., Ltd Switching Adapter; (⚠️Note: Output 12V ✅. NOT for 24V ❌ and 48V ❌ version. Someone may have bought it by mistake. Please Check For Compatibility With Your Unit. Thanks.)
Power Adapter Specification:
Input: 100-240V 50-60Hz
Output: 12V 5A 60W
OVP, OCP, SCP Protection
OVP: Over Voltage output Protection.
OCP: Over Current output Protection.
SCP: Short Circuit output Protection
Tested Units.
In Great Working Condition
Wa-rranty and Customer Support
30 Days Mon-ey Back Gua-rantee
3 Years Wa-rranty
7 x 24 Hours Cus-tomer Ser-vice Support
Compatible with models
12V AC/DC Adapter Compatible with Wahoo Model WF123 Part # WFBKTR4 Fitness KICKR Core Smart Trainer Bike Cycling Indoor Ride Training KickrCore +12V DC12V 12.0V 12 Volt 12 Volts 12VDC 12 V 12 VDC Power Supply Cord Cable PS Battery Charger Mains PSU